Koka paneļu mājas

Šāda tipa ēkas mūsdienās ir populārākais individuālās apbūves veids Rietumeiropā un Skandināvijā, proti, reģionos, kur klimatiskie un dabas apstākļi, arī vairuma pasūtītāju gaume un praktiskās prasības, līdzīgas kā Latvijā. Šai popularitātei ir vairāki būtiski priekšnoteikumi – ekonomisko un ekoloģisko apsvērumu dēļ šāda koka paneļu māju būvniecība strauji pieaug.

Celtniecības ātrums un kvalitāte

Koka paneļu mājas – gan tipveida, gan individuālo projektu – tiek izgatavotas rūpnieciski, ceha apstākļos. Tas garantē visu izvēlēto kokmateriālu un būvkonstrukciju detaļu kvalitāti, kā arī atsevišķu celtnes elementu ātru izgatavošanu, neatkarīgi no dabas apstākļiem.

Būtiska koka paneļu ēku priekšrocība – to būvniecībā var izmantot visdažādāko veidu pamatus konstrukcijas, kuru veidu nosaka gan mājas projekts, gan apbūves gabala inženierģeoloģiskie apstākļi. Iespējams pielietot pamatus ar kantelementu pielietojumu, skrūvpāļu pamatus, plātņu pamatus, betona pamatus, siltinātus pamatus, putuplasta pamatus, armētus pamatus, u.c.

Pateicoties modernākajām tehnoloģijām ir iespēja nodrošināt maksimālu celtnes siltumefektivitāti un ietaupīt laiku. Atkrīt nepieciešamība gaidīt pamatu nosēšanos, kā gadījumos, kad tiek lietotas tradicionālās tehnoloģijas. Savukārt, gatavo elementu montāža konkrētajā būvlaukumā neprasa lieku laika patēriņu un smagās būvtehnikas izmantošanu. Tas jūtami samazina projekta kopējās izmaksas un, kas pasūtītājam svarīgi, saudzē apkārtējo vidi. Pieredze liecina, ka komfortablu un cenā saprātīgu māju no projekta izstrādes brīža līdz finišam iespējams uzcelt vienas vasaras sezonas laikā.

Skatīt Galeriju >>

  • Koka mājas celtniecība, eko majas
  • koka paneļu mājas
  • Koka paneļu mājas
  • Māju projekti
  • Koka paneļu mājas
  • Koka mājas celtniecība, eko majas
  • koka paneļu mājas
  • Koka paneļu mājas
  • Māju projekti
  • Koka paneļu mājas

Praktiskums, drošība un ekoloģiskums

Koka paneļu ēkas ir salīdzinoši lētākas kā citu veidu celtnes gan to būvniecības, gan ekspluatācijas laikā. Tām raksturīga teicama siltumizolācija un, neatkarīgi no izvēlētā apkures veida, zemākas izmaksas apkures sezonā. Šīs ēkas tiek projektētas un celtas, vadoties no visām ES noteiktajām kvalitātes prasībām un drošības standartiem. Tās ir ugunsdrošas, to konstrukciju ilglaicīgumu neapdraud iespējamā agresīvā vide (mitrums, dažādi kokgrauži, trupe u.c.).

Svarīgi, ka koka paneļu ēkās to iemītniekiem ir nodrošināts komfortabls mikroklimats. Celtnes dabīgi “elpo”, vasarās tajās valda patīkams vēsums, savukārt, ziemās tajās viegli uzturēt siltumu. Dabīgo būvmateriālu un siltumizolācijas materiālu pielietojums saglabā telpās koksnes dabisko aromātu, kā arī nodrošina mājas īpašniekiem dabisku, nealerģisku vidi.

Visbeidzot – koka paneļu ēku būvniecībai nav obligāti nepieciešami kapitāli pamati. Tas ir vienīgais legālais apbūves veids dažādās aizsargājamās dabas teritorijās, kur spēkā esošā valsts likumdošana aizliedz kapitālo celtniecību.

Daudzveidīgas arhitektoniskās un dizaina iespējas

Koka paneļu ēkas tehnoloģiski ļauj īstenot visdažādākās pasūtītāja prasības gan ēkas veidola un plānojuma izveidē, gan telpu interjera iekārtošanā. Nav sarežģīti, vajadzības gadījumā, jau esošajai ēkai pievienot jaunus būvniecības elementus – palielināt celtnes stāvu skaitu, papildināt to ar dažādām vienota stila piebūvēm, terasēm, nojumēm, verandām u.tml.