Stiprināšanas veidi un priekšrocības

Jumta klājs

Mehāniskā stiprināšana:

Membrāna tiek stiprināta izmantojot speciālus konkrētajam jumtam paredzētus dībeļus un nepieciešamajā konfigurācijā sagrieztas un izlocītas SikaTrocal tērauda/PVC loksnes (tips S un SG).

Stiprināšana līmējot:

Hidroizolācijas jumta membrāna Sikaplan SGK tiek līmēta izmantojot poliuretāna līmi SikaTrocal C-300.

Pieslogojot:

Zem augsnes, oļu, bruģa utt. tiek izmantota hidroizolācijas jumta membrāna Sikaplan SGmA kā stiprināšanu izmantojot balasta materiālu svaru.

Sika PVC bāzes membrānu priekšrocības:

  • Ugunsdrošība – Instalēšanas laikā netiek izmantota atklāta liesma tādā veidā tiek izslēgts aizdegšanās risks, kā arī dod iespēju iestrādi veikt objektos ar augstu ugunsbīstamības pakāpi.
  • Membrānas ir pašnodziestošas un uguni tālāk nepārnesošas. Ugunsdrošības klase E pēc EN ISO 11925-2, EN 13501-1. Ārējā ugunsdrošība: (daļa 1-4) BROOF(t2), BROOF(t3)<10° pēc EN 13505.
  • Iestrāde – PVC membrānu sistēmas tiek iestrādātas vienā kārtā un ruļļu platums ir 2m, kas salīdzinājumā ar bituma sistēmām nodrošina būtiski ātrāku iestrādi. Membrānu ieklāšanu iespējams veikt gandrīz jebkādos apstākļos līdz pat -10 C.
  • Izturība – Speciāli mūsu klimatiskajiem apstākļiem izstrādātā membrāna Sikaplan VGWT saglabā elastību pat pie -25 C (atbilstoši EN 495-5), kā arī pieļauj jumta ekspluatāciju (piem.: sniega, lāsteku tīrīšanu). PVC membrānas ir noturīgas pret sakņu cauraugšanu un mikroorganismu bioloģisko iedarbību.
  • Membrānas pieejamas gaišos toņos, kas nodrošina saules siltuma atstarojošu efektu tādā veidā samazinot ekspluatāciju izmaksas (piem: kondicionēšanas un ventilēšanas izmaksas).

Sikaplan membrānām ir augsti ūdens tvaiku difūzijas rādītāji, kas nodrošina bez papildu ventilēšanas ūdens tvaiku izvadīšanu, tādā veidā mitrums nekoncentrējās siltumizolācijā, kas savukārt pasliktinātu siltumizolācijas tehniskos parametrus, kā arī bojātu pašu ēkas konstrukciju.