Eksponēts monolīts betons

Kā un kāpēc lietot betonu interjera un eksterjera apdarē.

Praktizējoši dizaineri un arhitekti ir pārdomās par ieguvumiem, ietaupījumiem un piedāvā sienu, griestu un grīdu apdarē naturālu, tīru vai pigmentētu betonu.

Vēl pirms dažiem gadiem tas tika uzskatīts par pelēkās apdares un konstruktīvo elementu izbūves materiālu, un tika izmantots uz grīdas garāžā, dārza celiņiem vai lejot betona pamatus. Pakāpeniski, visi piesātinājās ar Loft estētiku, un ideja, izmantojot monolīta betona sienas, griestus un grīdas privātmājā vai dzīvoklī vairāk nespēj radīt apjukumu.

Mums ir liela pieredze dekoratīvo betonu izmantošanā gan konsruktīvo sienu izbūvē, gan eksponētā monolīta betona griestu pārsegumu izbūvē, gan eksponētu betona grīdu izbūvē. Mēs varam palīdzēt atrast pareizo risinājumu, betona marku un betona javas receptes izvēli, tā iestrādes tehnoloģiju un veikt objektos uzraudzību, lai vēlamais rezultāts tiktu sasniegts no pirmās reizes.

Nereti pasūtītājs ir saskāries ar betonēšanas kompāniju piedāvātā servisa un kvalitātes atrunu “Bet tas taču ir betons un mēs esam betonētāji, nevis mēbeļu ražotāji...”. Šāda nostāja nav pieņemama būvējot nestandarta dzelzsbetona konstrukcijas ar eskponētām virsmām, kuru izbūvēšanā ir jāievēro virkne sīku nianšu. Piemēram, eksponēta monolīta betona cokola vai sienas apdare, kuras biezums nereti ir mazāks par 100mm. Tādos projektos ir grūti strādāt ar betona vibrovālēm un nereti šādām sienām veidojas poras vai noslāņojumi. Šī problēma var tikt atrisināta vairākos paņēmienos.

Betona komponenšu segregāciaja, betona pieniņa noplūde, noslāņojumi, pleķi, kāpes starp veidņiem un nelīdzena eksponētās virsmas plakne ir daļa no problēmām, kuras var negaidīti parsteigt pēc veidņu demontāžas. Betonēšanas veidņu izvēle, veidņu virsmu sagatavošanas un apstrādes darbi ļoti ietekmē betonējamās virsmas kvalitāti. Lai varētu iegūt gludu virsmu bez kāpēm, pārlieku lielu poru daudzumu ir jāievērtē vairākas darbu izpides nianses.

 
  • Monolīta dzelzbetona siena
  • Monolītbetons
  • Eksponēta betona siena
  • Betona kvalitātes pieņemšana
  • Eksponēta betona ārsiena
  • Monolīta dzelzbetona siena
  • Monolītbetons
  • Eksponēta betona siena
  • Betona kvalitātes pieņemšana
  • Eksponēta betona ārsiena

betona siena interjerāeksponēta betona siena

Kāpēc izvēlēties betonu?

Sāksim ar to, ka betons kā materiālam interjera dizainā ir daudzas priekšrocības. Pirmkārt, vides tīrība. Galu galā, kas tas ir betons? Cements, smiltis un ūdens. Radioaktivitāte betona pat zemākas nekā ķieģeļu sienai.

Betona sienas un grīdas nesatur gaistošas šķīdinātājus un ķimikālijas, kas izdala smaku un izraisa alerģijas.

Betons - porains, elpojošs materiāls: nodrošina komfortablu iekštelpu klimatu.

Betonam ir sārmaina vide, tajā neuzkrājas baktērijas un sēnītes, tas neveido pelējumu, kas ir svarīgi, ja telpau mitrims būs augsts.

Betons - termiski izturīgs materiāls. Vienkārši runājot, tas akumulē siltumu, kas ir ļoti svarīgi attiecībā uz Latvijas klimatu.

Vēl viena būtiska priekšrocība - izmaksas. Piekrītu, ietaupīt uz kvalitātīvām tapetēm, sienu paneļiem, ģipškartona nevar, bet var priecāties par kopējām remonta izmaksām ilgterminā.

Jebkuras būves būvniecība sākas ar pamatu izbūvi. Mēs piedāvājam visu veidu pamatus – lentveida pamatas ar eksponēta betona cokola apdari, betona punktveida pamatus, skrūvpāļu, lentveida, plātņveida – kantelementi, stabveida. Mūsu profesionāļi palīdzēs Jums izvēlēties Jūsu konstrukcijai vispiemērotāko pamatu izbūvēšanas veidu.